Wyciekły zdjęcia pierwszego 8-calowego tabletu z Windows 8

Microsoft jakiś czas temu potwierdził, że wraz z producentami sprzętu planuje wypuścić linię mini-tabletów napędzanych przez pełnoprawny system Windows 8. W dniu wczorajszym do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia takiego urządzenia.

Acer Iconia W3 będzie posiadał 8-calowy wyświetlacz. Sercem tabletu będzie procesor z serii Atom z zegarem działającym w częstotliwości 1.8 GHz. Urządzenie będzie wyposażone w 2 GB pamięci RAM. Jak widać, specyfikacja techniczna nie zachwyca, jednak należy pamiętać, iż nie jest ona najważniejszym elementem tabletu. W przypadku 8-calowego wyświetlacza liczy się przede wszystkim mobilność oraz niewielkie kształty.

Na zdjęciu, które wyciekło do sieci, możemy także zaobserwować dołączaną klawiaturę, która jednocześnie stanowi podstawę dla urządzenia. Dzięki temu Acer Iconia W3 idealnie będzie się nadawać do prostych zadań biurowych czy też szkolnych.

acer-iconia-w3-leak

Oczywiście jak w przypadku każdego wycieku, żadna z powyższych informacji nie została oficjalnie potwierdzona. Nie znamy również daty ewentualnej premiery urządzenia.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.