Microsoft Xbox 360: 70 mln sprzedanych konsol

Microsoft z dumą ogłosił, że kilka dni temu konsola Xbox 360 przekroczyła ilość 70 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. To bez wątpienia ogromny sukces jeśli weźmiemy pod uwagę, że na rynku dobrze sprzedaje się również Playstation 3 oraz Nintendo Wii. Do premiery następcy jeszcze przynajmniej rok, więc wynik ten może być jeszcze bardziej poprawiony.

Konsola Microsoftu na rynku zadebiutowała w listopadzie 2005 roku. Po wybadaniu rynku w postaci konsoli Xbox, która w poprzedniej generacji znacząco przegrała z Playstation 2, X360 spotkał się ze znacznie większym zainteresowaniem. W obecnej generacji jest drugą najlepiej sprzedającą się konsolą stacjonarną. Prym w dalszym ciągu wiedzie Wii (96,7 mln), zaś na 3 miejscu jest Playstation 3, która depcze Microsoftowi po piętach (67,2 mln). W dużej mierze sprzedaż Xboxa 360 napędzana jest przez rynek amerykański. Od wielu miesięcy to właśnie w Stanach Zjednoczonych konsola jest poza konkurencją i zdominowała tam 49% rynku gier. Kinect oraz ogromna ilość aplikacji pod Xbox Live na tamtejszym rynku było głównym powodem wyboru tej konsoli przez większość graczy. Co ciekawe, sytuacja niemal od premiery jest kiepska na rynku japońskim, ale wynika to w dużej mierze z wierności Japończyków do rodzimej marki (Sony i Nintendo).

Tylko w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedano łącznie 1,7 mln sztuk. I choć poprzednie okresy zapewniały sprzedaż sięgającą ponad 2 mln, to Microsoft wierzy, że do premiery następcy może przekroczyć 80 mln sprzedanych konsol na świecie. Do tego niebawem dojdzie integracja z systemem Windows 8, Skype i innymi aplikacjami niezwiązanymi wyłącznie z rynkiem gier. Niewykluczone zatem, że planowaną liczbę uda się przekroczyć.

Źródło: VG Chartz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *