Skype dla Windows 8 już w piątek

W sierpniu do sieci wypłynął przeciek dotyczący zmian, które pojawią się w komunikatorze Skype pod Windows 8. Dotychczas Microsoft nie komentował szerzej sprawy, jednak w dniu dzisiejszym w końcu pojawiły się nowe informacje odnośnie najpopularniejszego komunikatora na świecie. Co ciekawe, wersja testowa będzie dostępna już w najbliższy piątek. Czy jest na co czekać?

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu, Mark Gillett pełniący obowiązki dyrektora rozwoju i oficera operacyjnego Skype skupia się na interfejsie Metro, który będzie dostosowany do systemu Windows 8. Największy nacisk położono na łatwość obsługi i intuicyjne poruszanie po aplikacji. W pierwszej kolejności po uruchomieniu programu pojawia się lista ostatnich kontaktów, natomiast obok na tej samej wysokości ulubione kontakty oraz nasi znajomi. Dzięki temu zaraz po starcie możemy mieć dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji programu i szybki dostęp do rozmów. Usprawniono również działanie programu w tle, poprzez dodanie bardziej widocznego przypomnienia lub informacji o tym, że ktoś próbuje się z nami skontaktować. W tym ostatnim przypadku oddzielono również informacje o kontakcie głosowym, wideo lub tekstowym. Poniżej prezentujemy filmik z działania programu.

Pojawiło się również zapewnienie, że Skype pod Windows 8 nie będzie miał wpływ na pracę baterii, w przypadku korzystania z laptopa lub tabletu. Ponadto będzie zintegrowany z aplikacją People, gdzie pojawią się stosowne ikonki do szybkiego łączenia z programem. Piątek nie jest też przypadkowym terminem, bowiem zbiega się z premierą Windows 8 oraz tabletem Microsoft Surface RT, co może tylko pomóc aplikacji w większym zainteresowaniu ze strony użytkowników.

Źródło: Skype Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *