Microsoft Xbox 360 już w niższej cenie

Powoli zbliża się najgorętszy okres roku w branży gier. Czwarty kwartał od lat wiąże się nie tylko z najbardziej oczekiwanymi premierami, co rozmaitymi obniżkami sprzętowymi. Ostatnio pojawił się nowy model PlayStation 3 o nazwie Super Slim, co dało nadzieję na obniżkę konsoli. Okazało się jednak, że do tego nie dojdzie, co spotkało się ze sporym rozczarowaniem fanów. Sytuację najwyraźniej chce wykorzystać Microsoft, który właśnie obniżył cenę Xboxa 360.

Biorąc pod uwagę zbliżające się przedświąteczne szaleństwo, decyzja ta może się mocno opłacić. Choć póki co Microsoft nie ogłosił tego oficjalnie, to w amerykańskich sieciach takich jak Amazon, Best Buy czy GameStop pojawiły się pakiety o nazwie Holiday Bundles. W skład takiego pakietu wchodzi konsola Xbox 360 (do wyboru z dyskiem 250 GB lub 4 GB i Kinect) oraz (w zależności od sieci) takie gry jak Fable 3, Forza Motorsport 4, Halo: Reach, Kinect Adventures oraz The Elder Scrolls V: Skyrim. Ich cena wynosi odpowiednio 249,99 oraz 299,99 dolarów, a więc została obniżona o 50 USD. Należy pamiętać, że póki co obniżki te dotyczą rynku amerykańskiego, ale jeśli utrzymają się dłużej, to z pewnością niebawem trafią również do Europy.

Zastanawiająca jest przy okazji nazwa pakietu. Sugeruje bowiem okres wakacyjny, przez co już pojawiły się opinie świadczące o wakacyjnej wyprzedaży zalegających towarów, a nie faktycznej obniżce cen. Biorąc jednak pod uwagę nadchodzący okres czy pojawienie się Nintendo Wii U od konkurencji, jest to najlepszy czas na obniżkę sprzętu. Zwłaszcza, że za rok może już nadejść jego następca.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.