Xbox Music: nowe informacje o usłudze

Od kilku miesięcy Microsoft stopniowo odsłania kolejne informacje o swojej nowej usłudze Xbox Music. W zamyśle ma to być alternatywa dla mniej popularnego Zune Music, które niebawem zostanie zamknięte. Właśnie pojawiły się kolejne informacje o nadchodzącej usłudze wraz z datą jej uruchomienia.

W najnowszej informacji prasowej prosto od Microsoftu, możemy przeczytać między innymi o tym, że użytkownicy PC i tabletów opartych o system Windows 8 i Windows RT, będą mieli dostęp poprzez streaming do milionów piosenek za pośrednictwem Xbox Music. Możliwość odsłuchu tak ogromnych zbiorów będzie całkowicie darmowy, zaś usługa będzie zarabiać na wyświetlających się reklamach. Premierę ustalono na 26 października bieżącego roku. Wiadomo także, że użytkownicy wymienionych platform będą mieli ograniczone miejsce na streaming po okresie 6 miesięcy, jednak będzie można znieść ten limit po opłaceniu pełnej subskrypcji. W przypadku użytkowników konsoli Xbox 360, Xbox Music będzie dostępne już od wtorku, natomiast użytkownicy Windows Phone 8 otrzymają usługę niebawem. Tutaj z kolei wymagana jest miesięczna subskrypcja w wysokości 9,99 dolarów miesięcznie. Użytkownicy dostaną również możliwość zakupu wybranych utworów i pobrania ich na dysk. Poniżej filmik prezentujący możliwości Xbox Music.

Z ciekawych funkcji warto jeszcze wymienić tzw. Smart DJ, pozwalający tworzyć osobiste playlisty, zaś w niedalekiej przyszłości dojdą do tego jeszcze funkcje społecznościowe i zostawianie swoich utworów w Chmurze. Ponadto trwają pracę nad wersją pod iOS i Androida, jednak póki co brak szczegółów dotyczących daty premiery.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *