Microsoft załata poważne luki w Internet Explorerze

W każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft wypuszcza aktualizacje bezpieczeństwa, które naprawiają wykryte luki w zabezpieczeniach zarówno systemów operacyjnych, jak i aplikacji ściśle z nimi związanych. W ramach nadchodzącego Patch Tuesday gigant z Redmond skupi się na dziurach w przeglądarce Internet Explorer.

W ubiegłym miesiącu firma zajmująca się zabezpieczeniami – FireEye, wykryła poważne luki w Internet Explorer 9 oraz Internet Explorer 10. Jak się okazuje, dziury te były później wykorzystywane przez cyberprzestępców.

Microsoft potwierdził, że w ramach Patch Tuesday pozbędzie się problemu. Gigant miał sporo czasu na przetestowanie odpowiednich rozwiązań i upewnienie się, że aktualizacja całkowicie załata lukę. Poprawki prawdopodobnie dotyczą wszystkich wersji Internet Explorer. Firma z oczywistych względów nie dostarcza szczegółowych informacji na ten temat, aby przed załataniem nie były one wykorzystywane przez nieodpowiednie osoby.

Patch Tuesday przyniesie również inne poprawki bezpieczeństwa. Dwie z nich oznaczono jako krytyczne, trzy następne jako ważne. Jedna z nich dotyczy odtwarzacza Silverlight, reszta związana jest z systemami Windows. Aktualizacja pojawi się już 11 marca.

Źródło: The Next Web

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *