Microsoft załatał 59 luk w Internet Explorer

W drugi wtorek miesiąca Microsoft wypuszcza aktualizacje, które łatają wszystkie wykryte luki w systemie i innych produktach firmy. Nie inaczej było i tym razem. Gigant z Redmond poinformował na swoim blogu, że sam Internet Explorer otrzymał aż 59 łatek.

Jak czytamy, dwie z wykrytych luk były odkryte publicznie, natomiast kolejne 57 zostały zgłoszone przez prywatnych użytkowników. Praktycznie każda z nich mogła się przyczynić do objęcia kontroli nad komputerem i zdalnego wykonywania kodu, jeżeli użytkownik wszedł na specjalnie spreparowaną stronę internetową.

Wszystkie luki zostały oznaczone jako krytyczne w przypadku przeglądarki Internet Explorer od wersji 6 do 11 dla systemu Windows. Problem w mniejszym stopniu dotyczył serwerowych wersji Windowsa.

Wszystkie wykryte luki zostały już załatane w ramach Patch Tuesday. Zaleca się, aby użytkownicy, którzy nie mają włączonych automatycznych aktualizacji, przeprowadzili instalację własnoręcznie.

Pobierz: Internet Explorer

Źródło: Microsoft

2 thoughts on “Microsoft załatał 59 luk w Internet Explorer

  1. Mam Windows 8.1 Pro x64, u mnie na IE 11 też są problemy. IE wywala się notorycznie na Onet.pl. Niestety ani Microsoft ani Onet nie widzi problemu – śmiech na sali !!! Inne strony chodzą OK, przynajmniej te jakie używam.

  2. Po aktualizacji 11 czerwca 2014 roku Internet Explorer 11 na Windows 7 x64 ma problemy z otwarciem się i ciągle próbuje usunąć jakieś błędy. Co za dziadostwo dołożył Microsoft?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *