Alienware stworzy Steam Machine z Windows 8.1

Steam Machines miały się początkowo pojawić na rynku jeszcze w 2014 roku. Odpowiedzialna za projekt firma Valve zdecydowała jednak o przełożeniu premiery, aby móc dopracować swój system pod każdym względem. Alienware nie zamierza jednak czekać i jeszcze w tym roku stworzy konsolę Steam Machine napędzaną przez Windows 8.1.

To dość oryginalne posunięcie, gdyż Steam Machines miały być oparte na linuksowym systemie operacyjnym SteamOS, który jest w całości zorientowany na gry dystrybuowane za pośrednictwem platformy Steam.

Alienware nie zamierza jednak czekać i jeszcze w tym roku wypuści alternatywną wersję konsoli (o ile tak ją można nazwać) z Windows 8.1. Producent pracuje w ścisłej kooperacji z Valve, aby przystosować interfejs Steam Big Picture do poprawnego działania z systemem Microsoftu. Niektóre elementy graficzne mają nawet nawiązywać do koloru światełek umieszczonych na obudowie Alienware Alpha.

Wersja Windowsowa będzie sprzedawana z kontrolerem od Xboxa 360, a nie z rewolucyjnym gamepadem Valve. Specyfikacja konsoli prezentuje się następująco:

  • Procesor Intel Core i3 Haswell
  • Układ graficzny NVIDIA Maxwell z 2 GB GDDR 5
  • Dysk twardy 500 GB
  • 4 GB pamięci RAM 1600 Mhz

Klienci będą mogli własnoręcznie ulepszyć parametry konsoli, np. zmieniając procesor na szybszy i5 lub i7, dokładając RAM-u (maksymalnie 8 GB) czy powiększając dysk twardy. Niewymienialna będzie jedynie karta graficzna, gdyż jest to układ przygotowany specjalnie na potrzeby Alienware Alpha.

alienware alpha Konsola Alienware Alpha będzie sprzedawana z kontrolerem Xbox 360

Alienware zapewnia przy okazji, że w momencie premiery prawdziwych Steam Machines, opisywany tu produkt będzie w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym od Valve oraz z kontrolerem. Cena konsoli została ustalona na poziomie 549 dolarów i będzie dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *