Microsoft zamierza wspierać niezależnych producentów gier na Xbox One

Kilka dni temu informowaliśmy o ostrej krytyce Microsoftu przez niezależnych deweloperów. Podobnie jak w przypadku Xboxa 360, wydanie gry na Xbox One wiązać się miało z dodatkowymi problemami (podpisanie kolejnych umów i mniejszy zysk). Firma z Redmond najwyraźniej wzięła sobie do serca krytykę, bowiem w dniu dzisiejszym potwierdzono, że zapowiadana polityka ulegnie zmianie.

Przedstawiciel Microsoftu, Don Mattrick, w wywiadzie udzielonym dla serwisu Kotaku zapewnił, że niezależni deweloperzy otrzymają stosowne wsparcie. Chodzi konkretnie o powołanie nowej inicjatywy, w ramach której firma z Redmond będzie wspierała finansowo najciekawsze tytuły, a także pomoże deweloperom, oferując stosowne narzędzia programistyczne czy marketingowe.

Na dzień dzisiejszy nie pojawiły się jeszcze szczegóły dotyczące pierwszych tytułów tworzonych przez niezależnych producentów. Pierwsze sygnały powinny być widoczne najpóźniej przy okazji premiery konsoli. Niewykluczone jednak, że zostaniemy zaskoczeni nowymi tytułami już w trakcie trwających targów E3.

Źródło: Kotaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.