Microsoft zamyka Zune Music na rzecz Xbox Music

W czerwcu bieżącego roku Microsoft częściowo potwierdził, że niebawem zamknie swój internetowy serwis muzyczny o nazwie Zune Music. Bynajmniej nie dlatego, że przynosi małe dochody. Jego miejsce ma bowiem zastąpić zmodernizowana wersja serwisu o nazwie Xbox Music. Dziś pojawiło się więcej szczegółów w sprawie zapowiadanych wcześniej zmian.

Microsoft powoli zmierza ku całkowitemu wycofaniu się z rozwijania Zune Music. Wiadomo, że niektóre funkcjonalności mają zostać zamknięte do 31 sierpnia, a więc już jutro. Wśród zablokowanych możliwości będzie na pewno możliwość wysyłania i otrzymywania wiadomości i zapraszania nowych znajomych. Zniesiona zostanie ponadto możliwość dzielenia się piosenkami, własną playlistą czy albumami. Te ostatnie funkcje spowodują ponadto zablokowanie możliwości kupowania i streamowania muzycznych klipów poprzez komputery PC oraz aplikacje mobilne. Ważna jest także informacja, że w przypadku zmiany komputera po dniu jutrzejszym, nie będzie można ponownie pobrać lub reaktywować licencji wcześniej zakupionych plików muzycznych z Zune Music.

zune

Na szczęście Microsoft nie zamierza zostawiać swoich klientów na lodzie. Najprawdopodobniej wszystkie dotychczas wykupione usługi będą przeniesione na Xbox Music. Więcej szczegółów w tej sprawie zostanie ogłoszonych 26 października, a więc tuż przed premierą Windows 8.

Źródło: Neowin

One thought on “Microsoft zamyka Zune Music na rzecz Xbox Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *