Microsoft zapłaci za znalezienie luk bezpieczeństwa w autorskiej wersji Linuksa

Linux, Windows logo

Microsoft rzucił właśnie ciekawe wyzwanie wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby zmierzyć się z zabezpieczeniami stworzonymi przez inżynierów tej firmy. W ramach nowego programu nagród można zgarnąć nawet 100 000 dolarów za znalezienie luk w autorskiej wersji Linuksa, wykorzystywanej przez Azure Sphere OS.

“Wyzwanie dotyczy systemu operacyjnego Azure Sphere. Luki wykryte poza zakresem inicjatywy badawczej, w tym w części dotyczącej chmury, mogą kwalifikować się do publicznych nagród w programie Azure Bounty. Ataki fizyczne są zarówno poza zasięgiem tego wyzwania badawczego, jak i publicznego programu Azure Bounty”, wyjaśnia gigant z Redmond w swoim komunikacie.

Microsoft precyzuje, że liczy zwłaszcza na wskazanie metod pozwalających cyberprzestępcom na wykonanie kodu w Pluton i Secure World. To właśnie za wykrycie takich luk można liczyć na najwyższe nagrody.

Na zgłoszenia firma Microsoft czeka do 15 maja tego roku. Specjalny formularz można wypełnić w tym miejscu. Wszystkie zaakceptowane osoby będą miały następnie czas od 1 czerwca do 31 sierpnia na wykrycie i zgłoszenie ewentualnych bugów.

Podobne programy nagród czekają na osoby zgłaszające błędy w systemie Windows 10, pakiecie Microsoft Office (do 15 000 dolarów) oraz przeglądarce internetowej Microsoft Edge (do 30 000 dolarów).

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *