Microsoft pracuje nad Windows 10X, ale przesuwa premierę Surface Neo

Windows 10X

Okazuje się, że zapowiedziany jeszcze w zeszłym roku dwuekranowy sprzęt Surface Neo trafi do sprzedaży znacznie później niż zakładano. Kiedy? Premierę przesunięto na czas nieokreślony. Dobre wieści są takie, że nie wpłynie to na obecność Windowsa 10X na innych sprzętach.

Informacja o opóźnieniu premiery Surface Neo została przekazana przez Mary Jo Foley z ZDNetu. Chwilę później potwierdził ją Panos Panay z Microsoftu, który zadeklarował, że Microsoft skupi się na dopracowaniu Windows 10X pod kątem urządzeń z jednym ekranem i to właśnie na nich system pojawi się najwcześniej. Niepokojąca deklaracja padła jednak odnośnie samego Surface Neo.

Windows 10X premiera
Surface Neo. To właśnie na nim debiutować miał Windows 10X. | Źródło: Instalki.pl – prezentacji Microsoftu.

“To urządzenia z jednym ekranem będą pierwszymi, na których pojawi się Windows 10X. Będziemy nadal szukać odpowiedniego momentu, we współpracy z naszymi partnerami OEM, aby wprowadzić urządzenia z dwoma ekranami na rynek”, powiedział Panay.

Takie zapewnienia nietrudno odczytać jako “premiera zapewne nastąpi kiedyś, o ile w ogóle”.

Panos Panay zakomunikował też, że rosnącej liczby nowości spodziewać należy się po Windowsie 10. Jeszcze w tym roku możemy liczyć na “znaczące usprawnienia” w zakresie pracy, nauki i wirtualnej rozrywki. Żadne konkrety jednak nie padły.

Jeśli chcecie sprawdzić jak działa Windows 10X, to warto zapoznać się z poniższym artykułem:

Microsoft udostępnia obraz Windows 10X

Źródło: blogs.windows.com, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *