Microsoft prezentuje Surface Neo i Duo, czyli nowe urządzenia z dwoma ekranami

Surface Duo

Na wczorajszej konferencji Microsoft zaprezentował dwa urządzenia, które wyposażone zostały w dwa ekrany. Sprzęty te są zwiastunami całej linii nowych produktów, które trafią na rynek pod koniec roku 2020 i wyposażone będą w nowy system Windows 10X. Mowa tutaj o Surface Neo oraz Surface Duo.

Surface Neo to urządzenie przypominające tablet z dodatkowym ekranem. Każdy z wyświetlaczy to 9-calowy panel chroniony szkłem Gorilla Glass i osadzony w obudowie o grubości 5,6 mm. Panos Panay z Microsoftu zapewniał ze sceny, że to najcieńszy wyświetlacz LCD, jaki firma kiedykolwiek stworzyła. Zawias łączący dwa wyświetlacze ma pozwalać zmieniać ustawienie ekranów względem siebie o 360 stopni.

O wydajność Surface Neo będzie dbał autorski układ Intel Lakefield, będących procesorem “hybrydowym” z układem graficznym Intel 11. generacji. Uwagę w trakcie prezentacji zwróciła jeszcze doczepiana za pomocą magnesów klawiatura, którą można składać. W zestawie będzie też rysik Surface Pen.

Surface Duo to z kolei składany smartfon wykorzystujący system operacyjny Android, który stylizowany jest na Windowsa 10X, z którego korzysta Surface Neo. Charakterystyczną cechą urządzenia są dwa ekrany o przekątnej 5,6-cala, które złożyć można w jeden duży panel o przekątnej 8,3-cala, zamieniając tym samym urządzenie w tablet.

Surface Duo
Surface Duo

Każdy z wyświetlaczy ma możliwość niezależnego wyświetlania dwóch różnych aplikacji. Dodatkowy ekran może pełnić funkcję klawiatury lub pada w grach.

O wydajność Surface Duo dba ponoć układ Snapdragon 855, jednakże to może zmienić się do przyszłego roku, kiedy to telefon ma debiutować w sprzedaży. Prezentowany model nie miał tylnej kamerki, choć nie wydaje się możliwym, aby producent miał z niej rezygnować.

Przypominamy, że jeszcze w 2009 roku światło dzienne ujrzał koncept urządzenia z dwoma ekranami od Microsoftu o nazwie Courier. Ten jednak nigdy nie doczekał się premiery.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *