Windows 10X to najnowszy system operacyjny Microsoftu..

Windows 10X premiera

Microsoft w trakcie swojej wczorajszej konferencji prezentował nie tylko nowości sprzętowe. Ku zaskoczeniu wielu zgromadzonych gigant z Redmond zademonstrował najnowszy system operacyjny stworzony z myślą o urządzeniach dwuekranowych i elastycznych.

Windows 10X, bo tak nazywa się nowe oprogramowanie, dysponuje przeprojektowanym Menu Start, z którego zniknęły Live Tiles, czyli ruchome kafelki. OS zadebiutuje na zaprezentowanym wczoraj Surface Neo, a z czasem trafi na kolejne urządzenia. Ma to być najdoskonalszy z systemów dostępnych na urządzenia dotykowe.

Na tę chwilę nie wiemy czy Windows 10X pozwala uruchamiać aplikacje inne niż instalowane w Windows Store. Było to zawsze poważnym ograniczeniem Windows RT i Windows 10 S.

Zastanawiamy się, czy nowe Menu Start trafi także do zwykłego Windowsa 10. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że identycznie wyglądający interfejs użytkownika zagościł w udostępnionej przez pomyłkę wewnętrznej wersji testowej systemu, zarezerwowanej dla pracowników Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *