Windows 10 – menu Start w nowym wydaniu

Windows 10 logo

Na początku tego roku Internet obiegły pogłoski jakoby w którejś z kolejnych aktualizacji Windowsa 10, firma Microsoft miała przeprowadzić małą rewolucję w obrębie menu Start. Miała ona dotyczyć usunięcia animowanych kafelek. Dziś jesteśmy już niemal pewni:“live tiles” znikną – potwierdza to najnowszy wyciek.

Firma Microsoft przez przypadek udostępniła wewnętrzny build systemu Windows wszystkim członkom programu testowego Insider. Chodzi o Windowsa 10 build 18947 będący jedną z wypuszczanych dziennie wersji, do której dostęp mają tylko pracownicy firmy z Redmond. Domyślacie się zapewne, że Insiderzy rzucili się na najnowszą kompilację z nieskrywaną ciekawością. 

Nowe menu Start – Windows 10 / Źródło: NTAuthority

Największą ze zmian jest zmiana ikon i animacji w obrębie menu Start. Nowy układ wygląda bardzo świeżo, ale trzeba pamiętać o tym, że może nie być jeszcze ostatecznym. Rezygnacja z animowanych kafelek stanowi z pewnością spore ułatwienie dla deweloperów.

Poniżej można zapoznać się z materiałem wideo opublikowanych w sieci. Prezentuje ono także kilka innych drobnych zmian, m.in. w panelu emoji i.. wyszukiwarce GIFów.

Na filmie widać, że Microsoft pozostawia możliwość powrotu do klasycznego układu menu Start. Ciekawe czy w ostatecznej wersji również zagości taka opcja?

Źródło: Windows Central, Instalki.pl, YouTube, NTAuthority

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *