Microsoft zapowiada Office 365

Microsoft ogłosił wdrożenie nowego produktu opartego na chmurze obliczeniowej pakietu biurowego Office. Nowa usługa nazywa się Office 365 i została zaprojektowana dla małych i dużych przedsiębiorstw. Aplikacje SharePoint Online, Exchange Online, Office i Lync mają doprowadzić do poprawienia produktywności pracowników. Nowe rozwiązanie jest w pełni oparte na przeglądarce, zawiera pocztę internetową przedsiębiorstwa, panel współpracy online, zarządzanie dokumentami w serwisie dostępnym dla większości przeglądarek.

Pakiet entry-level Office 365 dla małych firm uzyska dostęp do Office Web Apps, Exchange Online (firmowy e-mail), SharePoint Online (platforma dla pracowników), Lync Online (komunikator wewnątrz przedsiębiorstwa), i do zewnętrznych stron internetowych za 6 dolarów za użytkownika miesięcznie. Dla większych firm oferta za 24 dolary gwarantuje dostęp do poczty e-mail, poczty głosowej, korporacyjnych sieci społecznościowych, komunikatorów internetowych, portali, konferencji ekstranet i wideokonferencji oraz, co jest szczególnie atrakcyjne, dostęp do Office Professional Plus.

Podczas gdy Office 365 będzie dostępny dopiero w przyszłym roku, Microsoft będzie testować oprogramowanie w wielu firmach na całym świecie w wersji beta. Po rozszerzeniu dwóch podstawowych pakietów w przyszłym roku, będą także wersji dla instytucji edukacyjnych, jak również integracja z Microsoft Dynamics CRM.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *