Microsoft zatrudni osoby z autyzmem

Microsoft ogłosił program, w ramach którego zatrudni osoby z autyzmem na pełnoprawne stanowiska w siedzibie swojej firmy. Jest to kolejny krok w stronę urozmaicenia swojej kadry pracowniczej w taki sposób, aby nie pomijać ani w żaden sposób nie dyskryminować mniejszości narodowych, wyznaniowych czy seksualnych.

Początkowo Microsoft zatrudni 10 osób, u których stwierdzono autyzm. Program rozpocznie się w maju i będzie koordynowany przez agencję Specialisterne, która na co dzień zajmuje się podobnymi przypadkami.

Wspomniane osoby zostaną zatrudnione na pełen etat w siedzibie firmy w Redmond. Microsoft chce w ten sposób wzmocnić swoją kadrę, umożliwiając jej spojrzenie na pewne sprawy z innego punktu widzenia. Osoby cierpiące na autyzm często charakteryzują się unikalnymi umiejętnościami, na co oczywiście Microsoft liczy, chcąc przekuć ich talent na sukces firmy.

Microsoft od dawna pomaga osobom chorującym na autyzm. Już w 2001 roku amerykański gigant uruchomił specjalny program pomocy, w ramach którego fundowano terapię dla dzieci z autyzmem. W późniejszym czasie podobne inicjatywy były organizowane przez inne firmy technologiczne – Apple, Intel, Cisco, Oracle czy Qualcomm.

Źródło: CNET via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *