Nachodzi pierwsza duża aktualizacja dla Windows 10

Windows 10 nie zadebiutował jeszcze na rynku w wersji finalnej, tymczasem w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat dużej aktualizacji systemu, która ma się pojawić w 2016 roku. Microsoft ochrzcił ją jako Redstone – od popularnego przedmiotu z Minecrafta.

O Redstone po raz pierwszy napisał Brad Sams z serwisu Neowin, jednak chwilę później informacje te potwierdziła także Mary Jo Foley z ZDNet. Druga z wymienionych osób jest znana z powiązań z Microsoftem, a jej przecieki często okazują się trafne.

Windows Redstone ma być swoistym Service Packiem dla Windows 10, wprowadzając nowe funkcjonalności do systemu. Microsoft podobnie postąpił w przypadku Windows 8, wydając dużą aktualizację Windows 8.1.

Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat nowości, jakie dodane zostaną w systemie. Na to jest jeszcze zbyt wcześnie, tym bardziej, że Microsoft nie wydał nawet finalnej wersji Dziesiątki.

Wiemy już jednak, kiedy spodziewać się pierwszej sporej aktualizacji. Ta ma zadebiutować w dwóch turach. Pierwsza pojawi się w czerwcu 2016 roku i będzie dostępna dla osób zapisanych do programu Windows Insider. Finalna wersja Windows Redstone pojawi się w październiku 2016 roku dla wszystkich użytkowników. Aktualizacja zostanie pobrana automatycznie, podobnie jak każda inna łatka systemu.

Do tego czasu Microsoft będzie oczywiście udostępniał mniejsze aktualizacje, które będą wprowadzać drobne zmiany do systemu i łatać znane luki w zabezpieczeniach.

Microsoft nie skomentował doniesień na temat Windows Redstone.

Źródło: Neowin, ZDNet / Foto: Neowin

1 thoughts on “Nachodzi pierwsza duża aktualizacja dla Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *