Microsoft Payments – przyszły konkurent dla Apple Pay?

Apple Pay jest obecnie najpopularniejszym systemem płatności mobilnych, któremu po piętach depcze Google Wallet. Niedawno informowaliśmy, że do pościgu o mobilne pieniądze dołączył Samsung. Wszystko wskazuje na to, że podobne ambicje ma także Microsoft.

Faisal Khan – specjalista od bankowości i płatności transgranicznych poinformował, że Microsoft złożył w ostatnim czasie wniosek o licencję, która umożliwiłaby firmie obsługę transferów pieniężnych na terenie Stanów Zjednoczonych. Pismo zostało już zresztą zaakceptowane, a Microsoft Payments Inc. (jedna z firm należących do Microsoftu) może pośredniczych przy płatnościach mobilnych w stanie Idaho. Docelowo gigant z Redmond chce uzyskać licencję we wszystkich stanach.

Kilka miesięcy temu podczas oficjalnej prezentacji Windows 10 na smartfony Microsoft zapowiedział, że system ten będzie obsługiwał płatności NFC. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, jakie są plany amerykańskiej firmy. Dzisiaj możemy już spekulować, że Microsoft chce wdrożyć własny system płatności mobilnych, podobny do Apple Pay i Samsung Pay.

Choć konkurencja jest dość spora, Microsoft może sporo zyskać na mobilnych płatnościach. Żadna inna usługa nie działa bowiem na Windows Phone, a to właśnie w ten system amerykańska firma będzie celować w pierwszej kolejności. Niewykluczone, że płatności Microsoftu zadebiutują także na innych platformach – w końcu gigant z Redmond coraz bardziej otwiera się na inne systemy operacyjne.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *