Skalowane Menu Start w Windows 10

Windows 10 chce powrócić do rozwiązań, które sprawdziły się w poprzednich systemach operacyjnych. Mowa między innymi o klasycznym Menu Start, którego zabrakło w Windows 8. Jak się okazuje, użytkownicy będą mogli dostosować jego wielkość do własnych preferencji.

Funkcja skalowania Menu Start co prawda była już dostępna w jednej z pierwszych wersji testowych Windows 10, jednak Microsoft wyłączył ją w kolejnych buildach. Dlatego też część użytkowników zastanawiała się, czy możliwość zmiany rozmiaru Menu Start pojawi się w finalnej wersji Dziesiątki.

Zapytanie tego typu wystosował jeden z użytkowników serwisu Twitter. W odpowiedzi otrzymał potwierdzenie bezpośrednio od Gabe’a Aula, czyli jednego z pracowników Microsoftu, który dość mocno udziela się w temacie Windows 10.

Przypomnijmy, iż Menu Start w Windows 10 jest swego rodzaju połączeniem klasycznej formy znanej z Windows 7 z ekranem startowym, który po raz pierwszy pojawił się w Windows 8. Dzięki temu użytkownik otrzyma dostęp do listy wszystkich programów, a wraz z nią wyświetlone zostaną kafelkowe aplikacje – a przynajmniej część z nich.

Obecnie nie wiemy, jak finalnie wspomniana funkcja skalowania będzie działać. Być może użytkownik będzie mógł całkowicie wyłączyć kafelkowe aplikacje. Dowiemy się tego w najbliższych miesiącach.

Źródło: Softpedia via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *