Aktualizacja Xbox One: usprawniania w zakresie czatu oraz systemu powiadomień

Microsoft zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, co miesiąc udostępnia nową aktualizację dla konsoli Xbox One. Kwietniowa edycja nie wprowadza rewolucyjnych nowości, jednak usprawnia już dostępne funkcje. Dzięki temu korzystanie z konsoli jest jeszcze przyjemniejsze.

Microsoft w kwietniowej aktualizacji wprowadził szereg usprawnień w zakresie czatu grupowego oraz systemu powiadomień dla gracza. Programiści skupili się na rozwiązywaniu problemów z czatem. Jeżeli coś przeszkadza nam w poprawnej komunikacji z innymi (np. ustawienia mikrofonu, sensora Kinect), konsola poinformuje nas o tym bezpośrednio w aplikacji Grupa.

Poprawiono również linki do centrum gier, które po raz pierwszy pojawiły się w aktualizacji lutowej. Do zbioru informacji na temat wybranego tytułu można teraz przejść bezpośrednio z ekranu osiągnięć. Wystarczy podświetlić element aktywności i wybrać obraz gracza, który znajduje się po prawej stronie. W efekcie zostaniemy przeniesieni do centrum danej gry.

Usprawniono także wyświetlanie powiadomień o osiągnięciach. Dotychczas prezentowały one wyłącznie nazwę oraz liczbę zdobytych punktów. Teraz dodany został również opis osiągnięcia. Dzięki temu nie trzeba się domyślać, za co otrzymaliśmy najnowsze osiągnięcie. Wydłużony został także czas wyświetlania takiego powiadomienia, by gracze zdążyli się z nim zapoznać.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *