Microsoft zmienia nazwę Windows Genuine Advantage (WGA)

Microsoft poinformował o zmianie nazwy antypirackiego mechanizmu w systemie Windows. Wraz z systemem Windows 7 mechanizm weryfikujący legalność oprogramowania zmieni nazwę z Windows Genuine Advantage (WGA) na Windows Activation Technologies (WAT).

Najnowszy Windows będzie wyposażony w ten sam mechanizm antypiracki co Vista (Software Protection Platform). Technologia ta jest znacznie skuteczniejsza i trudniejsza do złamania od tej znanej z Windows XP. Jak tłumaczy gigant z Redmond nowe nazewnictwo zostało wprowadzone aby wyraźnie oddzielić stary mechanizm z XP od tego z Visty oraz Windows 7. Platforma Windows Genuine Advantage dla XP nie zostanie porzucona – wciąż będą wydawane aktualizacje.

Oprócz nowej nazwy Windows Activation Technologies przyniesie również zmiany pozytywne dla klientów. Użytkownik nie będzie już musiał czekać 15 sekund na uaktywnienie się przycisku “Aktywuj później”.

Źródło: Instalki.pl

7 thoughts on “Microsoft zmienia nazwę Windows Genuine Advantage (WGA)

  1. Nie mam najmniejszych obaw, nawet gdyby istniało 100% owe zabezpieczenie niemożliwe do złamania, Microsoft by go nie użył, bo to oznaczałoby masową przesiadkę na inne systemy, np. Linuksa i Windows straciłby z czasem prawie cały udzial w rynku… No chyba, że sprzedawaliby się po 3zł za Windowsa… 🙂 poczekamy, zhakują dobrzy ludzie:P

  2. Prawda jest taka, że nie ma takich zabezpieczeń, których nie dałoby się złamać. Niech zabezpieczają jak chcą, najwyżej poczekamy dzień dłużej aż hakerzy to złamią )

  3. Ciekawe, ale znacznie ciężej aktywować Windę xp niż Vistę, która rzekomo jest tak świetnie zabezpieczona przed piractwem 🙂 Dowodem na to jest tylko 1 kliknięcie aktywatora dla Visty, który zajmuje 300KB :)Oby i Win 7 miał takie zabezpieczenie jak Vista 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *