Windows 7 w badaniu gemiusTraffic

System operacyjny Windows 7 po praz pierwszy odnotowany został w badaniu gemiusTraffic. W okresie ostatniego długiego majowego weekendu (28 IV 2009 – 4 V 2009) z najnowszych okienek korzystało 0,2% polskich internautów. Firma Gemius która odpowiedzialna jest za badanie gemiusTraffic po raz pierwszy ujęła w statystykach Windows 7, wcześniej udział tego systemu zaliczany był do wyników Windows NT.

Biorąc pod uwagę fakt iż system nie jest jeszcze oficjalnie na rynku, a do premiery pozostało kilka miesięcy jego popularność jest zadziwiająco wysoka. Z pewnością w najbliższym okresie możemy spodziewać się kolejnej fali wzrostu popularności Windows 7 chodź by za sprawą udostępnionej 5 maja ogólnodostępnej wersji RC która aktywna będzie aż do czerwca 2010.

Wciąż najpopularniejszym systemem na polskim rynku jest Windows XP z udziałem 82,4%, na kolejnym miejscu znajduje się Windows Vista (15,4%), Windows 2000 (0,5%), Linux (0,4%), Windows 98 (0,4%), Mac OS X (0,4%).

Źródło: Ranking.pl

6 thoughts on “Windows 7 w badaniu gemiusTraffic

  1. Windows 7 ma ogromne szanse na sukces… W chwili gdy to piszę korzystam z rzeczonej wersji RC Ultimate.Mam dosyć słabego już 4-letniego kompa, a mimo włączenia wszelkich udogodnień (np. interfejsu Aero) system zachowuje się podobnie do Windows XP SP3…To widać, że Microsoft w końcu zabrał się za optymalizację kodu.Szybkość działania XP + użyteczność Visty + masa kolejnych nowych udogodnień = murowany sukces.Prawdziwy następna XP i pierwszy od wieeeelu lat system Microsoftu który będzie (pomimo ceny) dorównywał Linux\’owi czy też MacOS’owi…

  2. za rok win7 nie bedzie mial 80% ani 50… bo ludzie nie beda kupowac nowych komputerow zeby odpalic seven… nie realne… jak dla mnie jak przekroczy 20% to i tak bedzie dobrzeD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *