Pierwszy rootkit na Windows 7

Hinduscy naukowcy opracowali kod rootkita który doskonale radzi sobie z zabezpieczeniami systemu Windows 7. Kod rozpowszechniany jest pod nazwą VbootKit 2.0 w ramach licencji open source. Twórcy kodu Vipin Kumar i Nitin Kumar mają nadzieję, że przyczyni się on do szybkiego wynalezienia odpowiednich zabezpieczeń. Na szczęście kod nie może być wykorzystany bez fizycznego dostępu do komputera ofiary.

Co ciekawe Windows 7 posiada mechanizmy które potrafią ochronić przed Vbootkit 2.0. Mowa o modułach BitLocker Drive Encryption i Trusted Platform Module które występują w najbogatszych wersjach Windows 7 (Enterprise i Ultimate). Twórcy rootkita zaapelowali do Microsoftu aby koncern rozważył implementację modułów we wszystkich wersjach systemu w trosce o bezpieczeństwo użytkowników.

Źródło: Instalki.pl

1 thoughts on “Pierwszy rootkit na Windows 7

  1. Rany boskie kiedy świat wreszcie zmądrzeje,są ludzie którzy po to to piszą aby z kolei inni ludzie mogli to zwalczać,jest wielce prawdopodobne że w 89%przypadków to nieformalna umowa.Mnie osobiście to wszystko lata bo komputerów roboczych nie podłączam do netu,od tego jest lokalny serwer,efekt….żadnego świństwa w kompach od 2002 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *