Microsoft zmienia zasady. Grupowe rozmowy wideo przez Skype od teraz darmowe!

Microsoft zdecydował się na zmianę swojej polityki względem grupowych rozmów wideo przez Skype. Użytkownicy Windows, Windows Phone, Androida oraz iOS-a nareszcie będą mogli korzystać z tej opcji za darmo.

Na pewno wiele osób z zadowoleniem przyjmie to, jako krok w dobrym kierunku. Grupowe rozmowy pozwalają na stworzenie wideo chatu, na którym na raz może przebywać dziesięć osób. Tylko użytkownicy systemów Windows XP, Vista, Windows 7 i Mac mogą inicjować grupową rozmowę wideo. Właściciele urządzeń przenośnych mogą brać w niej jednak udział.

Microsoft od dawna był krytykowany za to, że grupowe rozmowy wideo były dostępne tylko dla osób, które opłacały usługę Skype Premium. Choć w pakiecie otrzymywaliśmy jeszcze inne funkcje to jednak subskrypcja kosztowała 8,99 dolarów na miesiąc lub 4,99 dolarów za dostęp jednodniowy. Tymczasem w konkurencyjnym Google Hangouts można było korzystać z takich rozmów bezpłatnie. Użytkownicy Skype’a domagali się tej zmiany od lat. Teraz ich prośby zostały wysłuchane, bowiem gigant z Redmond postanowił wzmocnić pozycję komunikatora na rynku.

Źródło: theverge.com / Zdjęcie: skype.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *