Windows 7 zyskuje na zakończeniu wsparcia dla XP

Koniec wsparcia systemu Windows XP to w ostatnim czasie temat numer 1 związany z Microsoftem. Gigant z Redmond jeszcze przed magiczną datą 8 kwietnia informował o niebezpieczeństwie pozostania z 12-letnim systemem. Jako alternatywę podawał najnowszą platformę – Windows 8.1. Tymczasem użytkownicy chętniej wybierają nieco starsze rozwiązanie.

Mowa tu oczywiście o Windows 7. Firma Lenovo, która aktualnie radzi sobie najlepiej na rynku notebooków, notując ciągły wzrost sprzedaży, informuje, że koniec wsparcia Windowsa XP faktycznie przyczynił się do wzmożonej sprzedaży nowych komputerów. Mimo wszystko użytkownicy chętniej wybierają Windows 7, a nie jak proponuje Microsoft – Windows 8.1.

Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Najważniejszym z nich jest jednak interfejs systemu operacyjnego. Użytkownicy, którzy od wielu lat korzystali z Windows XP, dość szybko odnajdą się w popularnej „Siódemce”, gdzie poszczególne opcje rozlokowano w podobnych miejscach. W Windows 7 występuje również klasyczne menu Start, czego nie można powiedzieć o Windows 8.

Przypominamy, iż menu Start w systemie Windows 8.1 pojawi się dopiero w nadchodzących miesiącach. Do tego czasu dla wielu użytkowników atrakcyjność kafelkowego interfejsu będzie znikoma.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *