Microsoft znowu może mieć problemy z nazwą

Microsoft ogłosił w tym tygodniu nową nazwę dla swojego dysku sieciowego w związku ze wcześniejszą decyzją sądu w tej sprawie. SkyDrive został przemianowany na OneDrive, a proces rebrandingu rozpoczął się na dobre. Jednak czy to koniec problemów amerykańskiej firmy? Na horyzoncie pojawił się kolejny niezadowolony gracz.

Jest nim firma świadcząca usługi hostingowe One.com. Brzmi podobnie, prawda? Warto dodać, że One.com oferuje również usługę dysku sieciowego, podobnie jak OneDrive od Microsoftu. W takim przypadku może dojść do kolejnego procesu, który stawia giganta z Redmond w złym świetle.

Jeden z dyrektorów One.com zapowiedział, że jego zespół prowadzi już konsultacje prawne w związku z nową nazwą Microsoftu, która narusza interesy firmy. Jednocześnie Thomas Medard Frederiksen nie ukrywa zdziwienia, że tak poważna korporacja przed ogłoszeniem nowej marki nie wykonała odpowiedniego researchu, który zapobiegłby takiej sytuacji.

Skoro Microsoft ze swoim SkyDrive przegrał z British Sky Broadcasting, w przypadku OneDrive i One.com może być podobnie.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.