Internet Explorer wciąż najlepszy w jednej kategorii

Microsoft przechwala się szybkością i niezawodnością swojej przeglądarki internetowej, udowadniając to w przeróżnych testach, których wyniki co jakiś czas trafiają do sieci. Użytkownicy często nie podzielają jednak entuzjazmu giganta z Redmond, wybierając rozwiązania innych firm. Nie ulega jednak wątpliwości, że w jednej kategorii Internet Explorer wiedzie niepodważalny prym.

Kategorią tą jest zużycie baterii. Z testów przeprowadzonych przez portal 7tutorials jasno wynika, że Internet Explorer pobiera najmniej energii, dzięki czemu urządzenia wykorzystujące tę przeglądarkę są w stanie działać dłużej.

Testy przeprowadzono na różnych sprzętach – m. in. Toshiba Encore oraz Surface Pro 2, porównując wydajność baterii na najnowszych wersjach wszystkich popularnych przeglądarek – Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera.

battery toshiba IE
Test zużycia baterii przez przeglądarki internetowe na Toshiba Encore / Źródło: 7tutorials

Jak widać, w przypadku Toshiby Encore najdłuższą pracę na baterii uzyskano, korzystając z Internet Explorera 11 w wersji dotykowej.

battery surface pro 2 IE
Test zużycia baterii przez przeglądarki internetowe na Surface Pro 2 / Źródło: 7tutorials

W przypadku Surface Pro 2 wynik jest nieco dziwny. Najlepiej sprawuje się desktopowa wersja przeglądarki Internet Explorer 11, podczas gdy dotykowa przegrywa z rozwiązaniami innych firm. Potwierdza to jednak, że rozwiązanie Microsoftu jest najbardziej energooszczędne.

Źródło: 7tutorials

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *