VLC w końcu zmierza na Windows 8

Firma VideoLAN odpowiedzialna za rozwój niezwykle popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC opublikowała garść nowych informacji na temat wersji przeznaczonej dla Windows 8 oraz Windows RT. Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy tych systemów już niedługo otrzymają długo wyczekiwaną aplikację.

Odtwarzacz VLC zaskarbił sobie dużą popularność wśród użytkowników Androida oraz komputerów osobistych, jednak dotychczas nie był dostępny w postaci aplikacji na Windows 8 oraz Windows RT. Twórcy zmagali się ze sporymi problemami związanymi z odpowiednim dekodowaniem dźwięku, jednak wszystko wskazuje na to, że w końcu wyszli na ostatnią prostą.

W sieci pojawiły się zrzuty ekranowe aplikacji VLC dla Windows 8. Możemy na nich zaobserwować główne menu aplikacji czy chociażby działanie programu w trybie snap mode (na podzielonym ekranie, wraz z inną aplikacją).

vlc ekran glowny
Menu główne VLC dla Windows RT / Źródło: VideoLAN

vlc snap mode
VLC w trybie snap mode / Źródło: VideoLAN

Więcej zdjęć VLC dla Windows 8/RT można znaleźć w tym miejscu.

Twórcy nie podali dokładnych informacji na temat ewentualnej daty premiery, jednak wszystko wskazuje na to, że VLC pojawi się w Windows Store już w najbliższych dniach.

Źródło: VideoLAN

1 thoughts on “VLC w końcu zmierza na Windows 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *