Mikrofalówka z Windowsem? Wkrótce będzie to możliwe

Segment urządzeń smart rozszerza się w ogromnym tempie. Jeszcze niedawno mówiliśmy zaledwie o smartfonach. Dzisiaj do tego zestawu dołączają zegarki, telewizory, żarówki i cała masa innych urządzeń. Już niedługo wszystkie te gadżety będą mogły działać pod Windowsem. Mikrofalówka z popularnymi okienkami? Dlaczego nie!

W ramach konferencji BUILD 2014, która rozpoczyna się w dniu dzisiejszym, Microsoft uruchomił stronę internetową Windowsondevices.com, zapowiadając system Windows dla małych urządzeń. Według informacji tam zawartych, już niedługo w sieci pojawi się SDK wraz z szeregiem poradników, które pozwolą wykorzystać obecnie najpopularniejszy system na świecie do budowy „inteligentnych rzeczy”.

Microsoft w przykładzie podaje inteligentne kubki, gadające pluszowe misie czy roboty. Nam na myśl od razu przyszła mikrofalówka czy lodówka wyświetlająca powiadomienia z Facebooka. A wszystko to oczywiście na Windowsie.

Więcej szczegółów na temat możliwości Windowsa dowiemy się podczas samej konferencji, która rusza już za kilkanaście godzin. Trzeba jednak przyznać, że plany Microsoftu odnośnie powiększenia wpływów Windowsa są ambitne.

Źródło: Windowsondevices.com, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *