Xbox ma nowego szefa

Po odejściu z Microsoftu Marca Whittena kierującego do tej pory działem firmy odpowiedzialnym za Xboxa, jego tymczasowym następcą został Terry Myerson, który dotychczas zajmował się systemami operacyjnymi. Wakat na tym stanowisku nie trwał jednak długo i teraz oficjalnie dział konsoli giganta z Redmont ma nowego szefa!

Został nim Phil Spencer znany w środowisku jako zapalony gracz i fan mediów społecznościowych przez, które często się komunikuje. Spencer przejmie też kontrole nad zespołami Xbox Music, Xbox Video i Microsoft Studio. Nowy szef w swoim oświadczeniu opublikowanym na Xbox Wire prócz standardowych formułek o niewątpliwym zaszczycie jaki go spotkał i tego jak bardzo cieszy się z tego awansu, zapowiedział, że skoncentruje swoje wysiłki głównie na gamingowej stronie konsoli.

“Gry i gracze zawsze byli istotą Xboxa i mojej pracy (…), i to właśnie gaming będzie głównym kierunkiem, w którym chcemy rozwijać Xboxa.” Takie zapewnienia z całą pewnością cieszą graczy, ale trochę kłócą się z wcześniejszym pomysłem na nową konsole Microsoftu, która miałaby multimedialnym centrum domowej rozrywki. Czy Spencerowi uda się pogodzić obie te idee? Bo trudno uwierzyć by pierwotne założenia zostały nagle porzucone. Jak będzie? Na pewno z czasem się przekonamy.

Źródło: Xbox Wire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *