Minecraft Super Duper nie ujrzy światła dziennego

Minecraft Super Duper

W 2017 roku podczas targów E3 zapowiedziano „Super Duper Graphics Pack” – planowaną aktualizację do Minecrafta, która pod względem oprawy graficznej miała wynieść grę na zupełnie nowy poziom. Miała, bo właśnie okazało się, że ostatecznie Minecraft Super Duper nie ujrzy światła dziennego. Dlaczego?

Wygląda na to, że Super Duper Graphics Pack był dla deweloperów Minecrafta zbyt dużym wyzwaniem. Firma nie była zadowolona z tego, jak ten działał na poszczególnych platformach i nie potrafiła poradzić sobie ze spadkami wydajności na niektórych z nich. 

„Super Duper była ambitną inicjatywą, która dawała Minecraftowi nowy wygląd, ale niestety ta okazała się zbyt wymagająca od strony technicznej, aby zgodnie z planem ją wprowadzić.”, twierdzi należący do Microsoftu Mojang.

Warto wspomnieć, że firma pracowała nad usprawnieniem graficznym Minecrafta od ponad dwóch lat oraz miała do dyspozycji pieniądze i cały zespół programistów. Mimo to nie udało jej się tej aktualizacji wdrożyć. Tymczasem moderzy pracujący w pojedynkę ciągle dodają do gry nowe tekstury, tak zwane shadery oraz efekty graficzne.

Super Duper Graphics Pack miał wprowadzić do Minecrafta na Xbox One X rozdzielczość 4K, a wersje na wszystkich platformach wzbogacić w bardziej realistyczną wodę, oświetlenie oraz efekty atmosferyczne. Niestety, musimy się bez tego wszystkiego obejść, nadal sięgając po nieoficjalne mody. 

Z czasem Minecraft może otrzymać zaktualizowaną oprawę graficzną i nowe efekty, ale nikt nie wie kiedy i czy w ogóle to nastąpi. Mojang obecnie „szuka innych sposobów” na graficzne usprawnienie gry, a już wkrótce zamierza podzielić się informacjami na temat optymalizacji gry na wielu platformach. 

Źródło: Minecraft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *