Microsoft rezygnuje ze sprzedaży wieczystych licencji Office 2019 w ramach Programu użytkowania w domu

Microsoft Office subskrypcja

Kolejne firmy przerzucają się na nowoczesny model biznesowy i rezygnują ze sprzedaży swoich programów. Zamiast tego wolą pobierać od użytkownika opłaty w ramach comiesięcznej lub odnawianej corocznie subskrypcji. Koszt użytkowania programu w perspektywie czasu jest często wyższy, niż jednorazowy zakup licencji. Następny krok w stronę przemodelowania swojej oferty zrobił właśnie Microsoft. 

Już wkrótce wszystkie programy biurowe pakietu Office będą najprawdopodobniej udostępniane wyłącznie na zasadzie abonamentowej. Gigant z Redmond zmienił właśnie zasady korzystania z pakietu biurowego Office 2019 poprzez Program użytkowania w domu. Do tej pory jego użytkownicy mogli dokonać zakupu licencji jednorazowej. Według nowych reguł, od teraz pozostanie im wyłącznie zakup rocznej subskrypcji pakietu Office 365. 

Program użytkowania w domu jest programem zakupowym przeznaczonym dla pracowników klientów Microsoftu. W jego ramach pracodawcy mogą udostępniać swoim pracownikom oprogramowanie dla ich komputerów domowych w niższych cenach. Jednym z najpopularniejszych narzędzi był właśnie pakiet Office 2019 na licencji bezterminowej. Microsoft od teraz oferuje uczestnikom Programu możliwość wykupienia rocznej licencji Office 365 HomeOffice 365 Personal w obniżonej o 30% cenie.

Użytkownicy indywidualni w dalszym ciągu mogą zakupić wieczystą licencję na Office 2019, ale z upływem czasu ta również zniknie z oferty Microsoftu. Kiedy to nastąpi? Zapewne w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *