Przeglądarka Mozilla Firefox będzie zintegrowana z Windows Hello

Windows Hello

Funkcja Windows Hello pozwala na zabezpieczenie naszego komputera z Windowsem przy wykorzystaniu metod biometrycznych. Urządzenie wykorzystuje w tym celu odpowiednią kamerę, bądź skaner linii papilarnych. Microsoft zapewnia dostęp do odpowiednich narzędzi również innym programistom, dzięki czemu mogą oni integrować swoje aplikacje z Hello. Z tego rozwiązania skorzystał już znany menedżer haseł Enpass, a teraz dołącza do niego Mozilla Firefox.

Przeglądarka z liskiem może podążać wyznaczoną ścieżką, ponieważ obsługę Windows Hello Microsoft wprowadził już w Edge. Dzięki tej funkcji Firefox umożliwi logowanie do stron internetowych za pomocą skanowania twarzy, bądź odcisku palca (w zależności od tego, co oferuje Wasze urządzenie). Opcja ta jest już w trakcie testów i trafi do stabilnej wersji wraz z aktualizacją 66, której wydanie zostało zaplanowane na 19 marca.

Oczywiście biometryczne metody logowania będą działać jedynie w Mozilli Firefox w systemie Windows 10 na urządzeniu, które zapewnia kompatybilne czujniki zabezpieczeń – skaner odcisku palca, bądź dedykowaną kamerę.  W innym przypadku integracja z Windows Hello jest po prostu niemożliwa.

Źródło: TechDows via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *