Nowa generacja Xbox pojawi się w 2020 roku?

Xbox konsola

Jak już wiadomo, Sony w tym roku postanowiło odpuścić sobie targi E3. Planów jednak nie zmienia Microsoft, który to tradycyjnie będzie miał własną konferencję na największych targach dla graczy. Według francuskiego serwisu JeuxVideo, to właśnie na niej gigant z Redmond zapowie nowe Xboksy.

Według źródła, na E3 nie padnie żadna informacja o cechach ani nawet nazwach produktów. Microsoft ma jednak potwierdzić, że pracuje nad kolejną generacją własnej konsoli i planuje ją wydać już w przyszłym roku. Taki scenariusz jest prawdopodobny zwłaszcza biorąc pod uwagę powolne i stałe podejście firmy do prezentacji swoich produktów.

Tak było chociażby z ogłoszeniem prac nad usługą strumieniowania gier – nie przedstawiono wtedy większych szczegółów na temat jej nazwy czy daty premiery. Dopiero po kilku miesiącach pojawiły się dokładniejsze dane i zapowiedzi publicznych testów na rok 2019.

Plotki na temat nowej generacji Xboksów głoszą, że pojawi się kilka modeli tej konsoli – każdy z nich przeznaczony ma być dla innego grona odbiorców i oferować coś interesującego. Przykładowo mówi się o wersji bez napędu dedykowanej rozgrywce streamingowej, a także potężnej edycji z fizycznym napędem dla wymagających użytkowników.

Scenariusz zakładający zapowiedź konsol Sony i Microsoftu w tym roku jest niezwykle prawdopodobny. Niektórzy jednak twierdzą, że zostanie to uczynione dopiero w 2020 roku.

Źródło: The Verge, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *