Mozilla Firefox w projekcie Chromium? Takiego zdania jest pewien inżynier Microsoftu..

Chromium vs. Firefox

Microsoft zapowiedział niedawno, że rezygnuje z rozwijana własnego silnika przeglądarki i w 2019 roku zamierza dołączyć do projektu Chromium. Nie da się ukryć, że to odważna decyzja ale jednocześnie pojawiły się głosy, że gigant z Redmond tym samym przyznał się do porażki i zamierza oddać pole Google’owi. 

W szeregach Microsoftu są osoby, które twierdzą, że podobną decyzję powinna podjąć Mozilla. Jeden tweet Kennetha Auchenberga (Microsoft Product Manager) wzbudził sporo kontrowersji ale jednocześnie rozgorzała dyskusja na temat dominacji Google w Internecie

Kenneth stwierdził, że Mozilla powinna zrezygnować z własnego silnika i dołączyć do Chromium ponieważ to, co robi teraz, to “budowanie równoległego wszechświata, którego używa mniej niż 5 procent internautów”.

Na reakcję ze strony użytkowników nie trzeba było długo czekać. Wiele osób twierdzi, że budowanie alternatywnych produktów, które mogą konkurować z Chrome jest niezbędne dla zachowania zdrowia i równowagi w ekosystemie przeglądania. 

Auchenberg argumentuje jednak, że Mozilla mogłaby wiele wnieść do Chromium zamiast naciskać na własny silnik. 

Stanowisko Mozilli jest jasne. Firma chce nadal rozwijać własne projekty, w przeciwnym razie Google będzie miało całkowitą kontrolę nad technologiami przeglądania i byłoby to szkodliwe dla ogółu. 

Producent Firefoksa twierdzi, że nie konkuruje z Google ze względów biznesowych, a głównym motywem jest “zdrowie internetu i życia online”, które uzależnione jest od konkurencji i możliwości wyboru. 

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *