Nieoficjalne informacje na temat specyfikacji technicznej nowego Xboksa Anaconda

Xbox One X Project Scorpio Edition

Od premiery PlayStation 4 i Xbox One minęło już ponad 6 lat, powoli zbliża się więc kolejna generacja konsol. A wraz z nią plotki, przecieki, nieoficjalne informacje. Tym razem do sieci trafiły doniesienia o przewidywanej specyfikacji technicznej nowego Xboksa Anaconda / Scarlett. Co ciekawe, część z informacji potwierdził użytkownik związany z Microsoftem.

Zaczęło się od tego, że użytkownik Decoraan opublikował informacje o nowym Xboksie (dostępne tutaj). Było ich pełno, wśród nich informacje o planowanych przejęciach studio tworzących gry (między innymi polskiego Farm 51odpowiedzialnego za World War 3), specyfikacja techniczna nowych konsol, planowane daty wypuszczenia na rynek i gry, które pojawią się na premierę konsoli.

Szybko pojawił się związany z tym wątek na forum ResetEra, gdzie użytkownik hmqgg wypowiedział się na temat podanych informacji. Został on sprawdzony przez administrację forum przed którą udowodnił swoje powiązania z Microsoftem. Możemy więc wierzyć w jego informacje, ale nadal powinniśmy się do nich dystansować.

W związku z tym wychodzi na to, że nowa konsola Microsoftu ukaże się pod koniec 2020 roku, a jej specyfikacja może wyglądać tak: 

  • Procesor: Anubis SoC 8 rdzeni / 16 wątków ZEN 2
  • Grafika: Custom NAVI ponad 12 teraflopów
  • Pamięć RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk : 1TB NVMe SSD 1+GB/s
  • DirectX Raytracing + MS AI

hmqgg potwierdził informację o 1TB SSD i technologii ray tracingu, czyli nowej funkcji autorstwa NVIDII, która stosowana jest jedynie w topowych gamingowych kartach graficznych RTX.

Dev kity konsoli mają trafić do programistów już w kwietniubądź maju tego roku. Miejmy nadzieję, że pierwsze zapowiedzi pojawią się na E3 2019.

Źródło: WCCF, Instalki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *