Mozilla przedłuża wsparcie przeglądarki Firefox dla Windows XP oraz Vista

firefox

Mozilla poinformowała, że przedłuża wsparcie przeglądarki Firefox dla Windows XP oraz Vista, które skończy się dopiero w czerwcu 2018 roku. Już wcześniej producent zapowiedział, że każdy, kto korzysta z przeglądarki na wymienionych systemach, zostanie przeniesiony na wersję Firefox Extended Support Release (ESR), która miała gwarantować wsparcie do września tego roku. Wersja ESR 52.4 miała być tą ostatnią, a kolejna, oznaczona numerem 59 wymagałaby co najmniej Windows 7.

Jak widać, nadal wiele osób nie nosi się z zamiarem porzucenia starych systemów, dlatego też Mozilla zdecydowała się przedłużyć wsparcie wraz z wydaniem ostatniej wersji ESR 52.8. Dodatkowy okres ma dać czas zwłaszcza firmom na przejście na aktualne oprogramowanie Microsoftu spełniające odpowiednie standardy bezpieczeństwa.

Dodajmy, że wraz z wydaniem “liska” o numerze 57 popularna przeglądarka otrzyma nazwę Firefox Quantum. Jak zapewniają deweloperzy program ma charakteryzować się nawet dwukrotnie większą wydajnością w porównaniu do wersji 52 oraz 30% mniejszym zapotrzebowaniem na pamięć RAM. Jej premiera planowana jest na listopad.

Źródło: neowin.net via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *