Na smartfonach Xiaomi będą preinstalowane aplikacje Microsoftu

Xiaomi Microsoft

Z “przyrodniczej ciekawostki” Xiaomi w ciągu ledwie kilkunastu miesięcy przerodziło się w firmę, która w błyskawicznym tempei podbija kolejne światowe rynki. Tego koncernu nie można już lekceważyć i dobrze zdaje się o tym wiedzieć nie kto inny jak Microsoft.

Nie da się ukryć, że Xiaomi bardzo przychylnym okiem zapatruje się na niezwykle chłonny rynek amerykański i nie da się ukryć, że gigant z Redmond w wydatny sposób może pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest mocne zaistnienie w USA.

Microsoft i Xaomi
Microsoft i Xaomi podpisują umowę o partnerstwie i patentach

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy dwoma tymi firmami na nowych smartfonach od Chińczyków będą preinstalowane aplikacje Microsoftu – wśród nich znajdziemy chociażby pakiet biurowy Office, jak również Skype’a, który jakiś czas temu także trafił pod skrzydła tego giganta technologicznego.

Na jakich sprzętach będziemy mogli znaleźć te programy? Z pewnością trafią one do modeli Mi 5, Mi Max oraz Mi 4s, jak również nieco tańszych Redmi 3 oraz Redmi Note 3. W zamian Xiaomi uzyskało dostęp do ponad 1500 patentów Microsoftu, związanych chociażby z bezprzewodową łącznością czy rozwiązaniami dotyczącymi przechowywania danych w chmurze.

źródło: gizchina via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *