Nadchodzą Nokie Lumie z nowym systemem operacyjnym

Nokia Lumia 930 i 630 to dwa nowe modele fińskiego producenta, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji BUILD 2014 rozpoczynającej się za niecałe dwa tygodnie. Będą to pierwsze egzemplarze działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Microsoftu.

Mowa oczywiście o Windows Phone 8.1, który także będzie prezentowany podczas wspomnianej konferencji. O nowościach w kafelkowym systemie wiemy już praktycznie wszystko, o czym wielokrotnie pisaliśmy. Najnowsze informacje wskazują, że dwa nowe modele od Nokii będą pierwszymi urządzeniami z Windows Phone 8.1 na pokładzie.

Nokia Lumia 630 będzie reprezentantem sprzętu z niższej półki. Jej specyfikacja zamknie się w 4,5-calowym wyświetlaczu (854x 480 pikseli), procesorze Qualcomm Snapdragon 400 oraz 1 GB pamięci RAM. Lumia 930 zasili wyższą półkę cenową, posiadając 4,5-calowy ekran działający w rozdzielczości Full HD, czterordzeniowy procesor 2,2 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

Zarówno powyższe informacje na temat premiery, jak i specyfikacja techniczna nie została jeszcze potwierdzona przez producenta.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *