Microsoft będzie koncentrował się na rynku gier PC

Wraz z rozwojem marki Xbox, Microsoft odsunął się wyraźnie od rynku gier PC. W założeniach firma z Redmond miała na celu zintegrowanie usług dla graczy pomiędzy komputerami a konsolą, jednak efekty do dziś są mało widoczne. Wygląda na to, że dotychczasowa polityka już wkrótce ulegnie zmianie. Skąd zmiana decyzji?

Na imprezie GDC, Phil Spencer, szef działu odpowiadającego za gry wideo, zapowiedział zwiększoną koncentrację na grach PC, pracujących na systemie Windows. Zmiana decyzji podyktowana jest polityką Valve, która dzięki platformie Steam umocniła pozycję lidera w sektorze tytułów wydawanych na PC. Przyznał przy tym, że konkurenci w ostatnich latach o wiele bardziej skoncentrowali się na tym rynku i jak pokazują efekty, zapotrzebowanie na tę formy rozrywki nie maleje w stosunku do popularności gier konsolowych.

Pierwsze efekty mają być widoczne jeszcze w tym roku. Przypominamy, że w sierpniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił rezygnację z Games for Windows Live, co wiązało się z koniecznością wyłączenia przez producentów integracji z usługą. Spencer dodał przy tym, że Microsoft ma “długoterminowe plany na rozgrywkę sieciową i sprzedaż gier w obrębie systemu Windows.” Wyjaśnienie tej kwestii zapewne poznamy w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Polygon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *