Microsoft: wkrótce finalizacja przejęcia Nokii

Microsoft ogłosił przejęcie Nokii we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy też rozpoczął się żmudny proces „papierkowej roboty”, który trwa do tej pory. Na szczęście gigant z Redmond jest już w finalnej fazie i niedługo oficjalnie będzie właścicielem działu mobilnego i działu usług fińskiej firmy.

Na swoim blogu Microsoft poinformował, że uzyskał już 15 pozwoleń z rynków na całym świecie odnośnie przejęcia Nokii. Gigant czeka już tylko na kilka kolejnych i już w kwietniu powinien oficjalnie wcielić zakupione działy fińskiej firmy do swoich struktur. Przypominamy, że zgodę musiała wyrazić między innymi Unia Europejska.

Przejęcie Nokii z pewnością wpłynie na szybszy rozwój platformy mobilnej Microsoftu. Windows Phone już teraz zyskuje na popularności i w najbliższych latach może się stać jednym z głównych graczy na rynku, zaraz obok Androida oraz iOS.

Nie wiadomo natomiast, co stanie się z linią fińskich produktów opartych na Androidzie. Nokia X już w przedsprzedaży okazała się niezwykłym hitem, zdobywając popularność na całym świecie. Pytanie, czy Microsoft będzie chciał kontynuować ten segment, wspierając niejako swoją największą konkurencję?

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *