Nadchodzi aktualizacja Spring Creators Update dla Windows 10

Microsoft nie osiada na laurach i cały czas rozwija system Windows 10. Aktualizacja oznaczona jako Spring Creators Update pojawi się na komputerach już w przyszłym miesiącu – jej premiera została zaplanowana na kwiecień, jednak amerykańska firma nie podała konkretnej daty.

W Windows 10 Spring Creators Update znajdziemy sporo nowości. Warto wspomnieć tutaj chociażby o osi czasu Timeline, obsłudze technologii HDR, zmianach dotyczących filozofii projektowania Fluent Design czy chociażby wsparciu dla DPI. Nowych funkcji doczeka się także Cortana, jednak z możliwości tej asystentki nie możemy w pełni wykorzystać w naszym kraju.

Windows 10 Spring Creators Update

Najważniejsze nowości będą jednak dotyczyć wspomnianego Fluent Design – przeprojektowany interfejs Windows 10 ma pozwolić na zwiększenie komfortu podczas codziennej pracy, nie tylko w kwestii wizualnej estetyki.

Spring Creators Update oprócz zmian “na powierzchni”, to także masa większych lub mniejszych usprawnień pod maską samego systemu – Microsoft nie wyszczególnił dokładnie wszystkich poprawek, te poznamy zapewne dopiero w momencie premiery aktualizacji.

Windows 10 Spring Creators Update

Nowe uaktualnienie dla “dziesiątki” zapowiada się obiecująco. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać, aby móc je wypróbować na własną rękę. Podejrzewam jednak, że minie sporo czasu zanim Spring Creators Update trafi na wszystkie komputery. W przypadku dostarczania dużych aktualizacji amerykańska firma zalicza bowiem spore opóźnienia…

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *