Najciekawsze aplikacje w Windows Phone Store według Microsoftu

Częstym argumentem przeciwko systemowi Windows Phone jest ilość aplikacji w Windows Phone Store – zdecydowanie mniejsza niż w przypadku konkurencji. Sklep ten z każdym dniem wzbogaca się jednak o kolejne aplikacje, przygotowywane przez twórców z różnych zakątków świata – w tym z naszego kraju. Polski oddział firmy Microsoft przygotował listę najciekawszych polskich aplikacji z ostatniego kwartału.

The Path of Kara to gra logiczna, opierająca się na doskonale znanym motywie, gdzie trzeba połączyć ze sobą 3 elementy poprzez przekreślenie palcem po planszy. Gra ma bardzo rozbudowaną fabułę – gracz wciela się w Karę, młodą szamankę, która musi uratować swoją wyspę przed grożącym jej wielkim niebezpieczeństwem. Przemierzając fantastyczne krainy, poznając tajemnicze postacie, rozwiązując skomplikowane zagadki logiczne i zręcznościowe oraz zbierając bonusy i pokonując demonicznych bossów, gracz daje się porwać niesamowitej przygodzie. Ponadto grę wyróżnia przepiękna grafika i klimatyczna muzyka.

RunAway to gra miejska w stylu „Capture the flag”. Wraz ze swoimi przyjaciółmi użytkownik poszukuje wirtualnej monety w prawdziwym mieście. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak, gdy ktoś już zdobędzie monetę. Wtedy szczęśliwy posiadacz musi uciekać przed swoimi rywalami po mieście, tak żeby nikt nie odebrał mu jego zdobyczy. Każdy gracz jest widoczny na mapie, dlatego należy szczegółowo planować trasę ucieczki lub pościgu, by nie wejść w pole innego użytkownika. Jeśli je przekroczymy, przeciwnik przejmie monetę.

Runes to gra, która przykuje każdego do ekranu smartfona na kilka dobrych godzin. Rozgrywka opiera się na z pozoru banalnym założeniu – trzeba połączyć ze sobą 3 lub więcej run tego samego rodzaju. Zadanie wydaje się proste, ale jest to porządna łamigłówka, która zmusi do wytężonego myślenia wielu graczy. Jednak to, co gwarantuje wielogodzinną rozgrywkę to przede wszystkim rozbudowany system osiągnięć (achievmentów). Odblokowywanie ich to prawdziwa satysfakcja i możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Teoretycznie każdy bez problemu połączy ze sobą 3 takie same runy, ale dokonać tego z 11 albo nawet 18 elementami to już prawdziwe wyzwanie.

Jakdojade.pl to oficjalna mobilna wersja znanej użytkownikom komunikacji miejskiej wyszukiwarki połączeń – Jakdojade.pl. Aplikacja, podobnie jak przeglądarka, posiada bardzo intuicyjną i prostą w obsłudze wyszukiwarkę połączeń transportu publicznego. Wystarczy, że użytkownik wpisze początkowe miejsce podróży, miejsce docelowe oraz czas kiedy zamierza wyruszyć, a aplikacja od razu przedstawi kilka możliwych połączeń, prezentując na wstępie te najszybsze i zawierające najbardziej dogodne przesiadki. Jakdojade.pl oferuje na bieżąco aktualizowane rozkłady jazdy środków transportu publicznego w takich miastach jak Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Dzięki aplikacji nie musisz już planować podróży z domu. Wystarczy, że masz ze sobą telefon, a wszędzie dojedziesz na czas i nigdy się nie zgubisz.

WalletMap to aplikacja idealna dla osób korzystających z domowych budżetów. Dzięki niej nie trzeba już tracić czasu na rozpisywanie się na dziesiątkach kartek lub dokumentów i dokonywanie szczegółowych obliczeń. Aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna w użyciu. Każdy wprowadzony do niej nowy wydatek jest od razu kategoryzowany w zależności od lokalizacji. Wpisów można dokonywać m.in. w takich kategoriach jak ubrania, samochód, rozrywka, edukacja, jedzenie, zdrowie oraz dom. Ponadto aplikacja prowadzi statystyki wszystkich wydatków, które są dostępne po zalogowaniu na stronie walletmap.pl.

Trail.pl Na szlaku to aplikacja popularnego serwisu turystycznego pod tą samą nazwą. Aplikacja jest prostą przeglądarką szlaków turystycznych. Zdobywając górskie szczyty, przemierzając doliny lub po prostu mocząc nogi w jeziorze – niezależnie od lokalizacji aplikacja odnajdzie wszystkie szlaki turystyczne w pobliżu miejsca pobytu użytkownika. Baza szlaków jest na bieżąco uzupełniania i uaktualniania, bo każdy użytkownik może tworzyć własne listy szlaków – zarówno tych, które już przemierzył, jak i tych, które planuje odkryć. Obowiązkowe narzędzie dla osób kochających piesze wędrówki i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Melon – to idealne narzędzie dla fanów zakupów, a przede wszystkim zakupowych promocji. Melon to aplikacja bardzo atrakcyjnego programu lojalnościowego. Wystarczy zrobić zakupy, a za dany produkt otrzymuje się kupon. Po jego zeskanowaniu Melon umożliwia wzięcie udziału w promocji, a z kolejnymi zakupami dostaje się punkty, które umożliwiają odebranie ciekawych nagród. Koniec ze zbieraniem pieczątek i wycinaniem setek kuponów.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *