Najnowszy Norton zabezpieczy Windows 8 i sieci społecznościowe

W ostatnich dniach jesteśmy zalewani informacjami o premierach pakietów bezpieczeństwa na przyszły rok. Nic dziwnego, rozpoczął się rok szkolny i ruch w Sieci wraca do normalnego poziomu. Symantec przedstawił dziś najnowsze wersje swoich najważniejszych produktów: Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus z serii 2013. Oferują pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, lepszą ochronę sieci społecznościowych, funkcje chroniące przed atakami typu scam, oraz udoskonalone funkcje działające w chmurze.

Producent poinformował, że nowe rozwiązania są zgodne z systemem operacyjnym Windows 8 i zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć jego szybkość i bezpieczeństwo w porównaniu z oprogramowaniem zabezpieczającym Windows Defender obecnym w systemie. Jak wykazały testy zewnętrzne, Windows 8 z zabezpieczeniami Norton jest o 50% szybszy i o 20% bezpieczniejszy niż z oprogramowaniem Windows Defender.

Nowa linia produktów ochronnych Norton dla komputerów PC wyposażona została w funkcję “Zabezpieczenie sieci społecznościowych”. Jest to nowe rozwiązanie chroniące użytkowników sieci społecznościowych przed atakami i oszustwami typu scam, takimi jak wymuszanie użycia przycisku “Lubię to!” (likejacking). Kolejna nowość to Ostrzeżenia przed scamem – funkcja ostrzega o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW, które dopiero się pojawiły lub nie mają jeszcze ustalonej reputacji w społeczności użytkowników oprogramowania Norton. Pomaga to użytkownikom chronić swoje dane dotyczące kont bankowych, haseł, loginów itp.

Aby chronić użytkowników przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami z Internetu, najnowsze wersje produktów Norton mają wzmocnione zabezpieczenia sieciowe, takie jak inteligentna zapora i rozszerzone funkcje ostrzeżeń, które teraz śledzą reputację nie tylko plików, adresów URL i domen, ale również adresów IP.

Producent zoptymalizował również nowości związane z wydajnością. Zmiany wprowadzone w najnowszych wersjach oprogramowania pozwoliły na znaczne skrócenie czasu uruchamiania i zamykania systemu. Zmniejszony pobór mocy pozwala na dłuższe użytkowanie baterii i szybsze uruchamianie systemu ze stanu uśpienia lub hibernacji. Ulepszono obsługę plików multimedialnych – fotografie, nagrania muzyczne, filmy wideo, itp., są zabezpieczone przed atakami bez ograniczania możliwości korzystania z nich.

Produkty Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus dostosowane zostały do obsługi ekranów dotykowych. Wszystkie aktualizacje produktów są teraz pobierane w tle i instalowane automatycznie. Użytkownik nie musi sprawdzać ich ręcznie, aby mieć pewność, że jest chroniony przed najnowszymi zagrożeniami. Aktualizacje nie wymagają już ponownego uruchamiania systemu. Użytkownik nie musi przerywać pracy, aby najnowsze zabezpieczenia zaczęły działać.

Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będzie można kupić w Polsce w drugiej połowie września, w punktach sprzedaży detalicznej oraz sklepie internetowym firmy Norton. Norton 360 (sugerowana cena detaliczna: 199 zł) i Norton Internet Security (129 zł) zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, a Norton AntiVirus (99 zł) – jednego komputera PC również przez rok.

Już teraz możecie pobrać bezpłatne, 30-dniowe wersje testowe najnowszych rozwiązań Nortona. Oprogramowanie dostępne jest tutaj: Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus.

Norton 360 2013

Źródło: Symantec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *