Instagram wkótce również dla Windows Phone?

Sukces mobilnej platformy Windows Phone zależy nie tylko od działań samego Microsoftu, dotyczących systemu operacyjnego. Wiele leży również w rękach programistów, bowiem to ilość dostępnych aplikacji stoi często za wyborem konkretnej platformy mobilnej. Ostatnio coraz więcej deweloperów decyduje się na wydanie swoich aplikacji na Windows Phone. Wczoraj pisaliśmy o udostępnieniu PayPala, a już pojawiają się doniesienia o przygotowywaniu odpowiedniego portu przez twórców Instagramu.

Powodem tego typu plotek jest nie kto inny jak Nokia, która w ostatnim czasie wypuściła sporą ilość zdjęć i filmów przedstawiających nowe telefony z Windows Phone 8. Na jednym z nich widać aplikację, która do złudzenia przypomina Instagram – program pozwalający na wykonywanie zdjęć i ich edycję przy pomocy predefiniowanych filtrów. Aplikacja jest już dostępna dla posiadaczy telefonów z Androidem i iOS.

Jeżeli Microsoftowi uda się namówić deweloperów popularnych aplikacji do stworzenia wersji dedykowanych Windows Phone, może to z pewnością zachęcić wielu użytkowników do kupna telefonów z tym systemem.

Źródło: Ubergizmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *