Najnowszy ranking przeglądarek: Internet Explorer wciąż na szczycie

Internet Explorer nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród internautów, jednak wciąż pozostaje na szczycie popularności przeglądarek internetowych. W maju produkt Microsoftu stracił nieco użytkowników, jednak zmiana nie jest zbyt duża. Sprawdzamy najnowszy ranking przeglądarek internetowych.

Według Net Market Share Internet Explorer był w maju zainstalowany na 55,15% wszystkich urządzeń. W kwietniu ta sama przeglądarka osiągnęła wynik 55,83%. Można zatem zauważyć nieznaczny spadek popularności.

Na drugim miejscu uplasował się Google Chrome. Z przeglądarki tej korzysta obecnie 26,37% wszystkich internautów – nieco więcej, niż miesiąc wcześniej. Trzecie miejsce należy do Mozilli Firefox z wynikiem 11,88%.

Kolejne pozycje nie mogą się pochwalić zbyt wysokim wynikiem. Safari jest użytkowane przez 4,93% internautów, a Opera przez zaledwie 1,23%.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę konkretną wersję przeglądarki, na samym szczycie znajdzie się Internet Explorer 11 z wynikiem 26,08%. Zaraz za nim uplasuje się Internet Explorer 8. Trzeci w zestawieniu jest Google Chrome 42, który jest zainstalowany na 10,11% wszystkich urządzeń.

przegladarki maj 2015
Ranking popularności przeglądarek internetowych – maj 2015 r.

Warto zaznaczyć, że Internet Explorer jest integralną częścią systemu Windows i z pewnością wpływa to na jego popularność. W rzeczywistości wykorzystanie przeglądarki Microsoftu może być nieco mniejsze.

Źródło: Net Market Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *