Najpopularniejsze gry na Windows Phone w 2012

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim czas podsumowań. Portal Xbox.com przygotował zestawienie najbardziej popularnych gier Xbox Live wśród użytkowników telefonów z systemem Windows Phone. Wyniki mogą zaskoczyć wielu fanów mobilnej rozrywki.

To może być wielki szok dla fanów Angry Birds, ale gra o pierzastych pogromcach zielonych świnek ma swoich silnych konkurentów. W tym roku na rynku mobilnych gier pojawiły się nowe produkcje, które zdobyły uznanie sporej liczby oddanych fanów. Właściciele smartfonów z Windows Phone, którzy jeszcze nie mieli okazji w nie zagrać, teraz mają szansę nadrobić zaległości. Lista najpopularniejszych gier Xbox Live wśród użytkowników telefonów z systemem Windows Phone:

Civilization Revolution to mobilna wersja kultowej Cywilizacji Sida Meiera. Gracz może wybrać jedną spośród 16 cywilizacji (m.in. amerykańska, japońska, hiszpańska) i pokierować nią od epoki kamienia aż do futurystycznej nowej ery. Do wygranej prowadzą 4 ścieżki rozwoju: Technologia, Dominacja, Ekonomia i Kultura. Wśród dowódców, w których można się wcielić są takie postaci jak Dżyngis-chan, Kleopatra, Napoleon oraz Ghandi. To od gracza zależy czy w tej strategicznej rozgrywce pójdzie drogą dyplomacji lub wojny, czy też poświęci się budowaniu kwitnącej gospodarki.

Civilization Revolution
Chickens Can’t Fly to gra survivalowa z przymrużeniem oka, w której gracz wciela się w naukowca badającego zdolności… kurczaków. Aplikacja opiera się na prostym, ale wciągającym pomyśle. By wygrać trzeba przeprowadzić kurczaka przez pięć laboratoriów, najeżonych wymyślnymi pułapkami i przeszkodami, tak aby nietknięty dotarł do celu. Po drodze gracz zbiera power-upy, z których każdy to inny eksperyment dający nieprzewidywalny efekt. Odblokowywanie Achievmentów oraz rywalizowanie z innymi użytkownikami-naukowcami może pochłonąć każdego, szczególnie w opcji survivalu.

Chickens Cant Fly
Fragger to z kolei gra akcji, gdzie gracz wciela się w miotacza granatów, który musi uratować swój świat wysadzając wszystkich złych w powietrze. Rozgrywka składa się z 310 leveli w 10 rożnych światach. Ta niby prosta gra potrafi wciągnąć na kilka godzin, o czym przekonało się już ponad 100 milionów graczy.

Fragger
Mush pozwala przenieść się w przepiękny, bajkowy świat przygód. W przypadku tej gry telefon służy za kontroler – dotykając ekranu, naciskając go, kręcąc nim, czy potrząsając gracz sprawia, że tytułowy bohater Mush porusza się, a nawet zmienia swój nastrój i wyraża emocje. Każda z emocji odblokowuje kolejne umiejętności, które pozwalają przemierzać nowe krainy, pokonywać przeszkody i rozwiązywać zagadki.

Mush
NFS: Hot Pursuit to wersja mobilna kolejnej części znanych milionom fanów wyścigówek Need For Speed, dostępnych dotychczas na komputery i konsole. W nowej odsłonie gra pozwala wcielić się w kierowcę uciekającego przed stróżami prawa lub w policjanta ścigającego piratów drogowych. Gra charakteryzuje się bardzo dobrą grafiką, różnorodnością tras oraz w sumie 48 najszybszymi samochodami, jak chociażby Lamborghini Reventon. Tutaj jednak największą frajdę daje bicie rekordów innych graczy oraz odblokowywanie kolejnych tras, aut i nowych osiągnięć.

NFS Hot Pursuit
Wordament jest szczególnie popularny wśród graczy lubiących wytężyć szare komórki lub chcących popisać się zasobem słów. Gra to 2-minutowy pojedynek w czasie rzeczywistym z innym użytkownikiem na układanie 2- i 3-literówych słów. W trakcie rozgrywki można układać wyrazy bonusowe lub zbierać premie za specjalnie „słowne” kombinacje. Przede wszystkim jednak jest to gra społecznościowa, w której każdy gracz ma swoją tablicę wyników. Publikowane są na niej punkty, najlepsze słowa, czasy i liczba ukończonych gier. Tysiące graczy rywalizują ze sobą o miano najlepszego zawodnika godziny, dnia i w społeczności. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Wordament
Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *