Będzie VLC dla Windows Phone 8

Pod koniec listopada osoby odpowiedzialne za tworzenie popularnego programu do odtwarzania materiałów filmowych, VLC, założyły na Kickstarterze podstronę, na której prosiły o finansowe wsparcie tworzenia specjalnej wersji aplikacji, przeznaczonej dla systemu Windows 8. Okazuje się, że zebrane fundusze wystarczą również na stworzenie VLC dla Windows Phone 8.

VLC to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy filmów. Swoją popularność zawdzięcza on wbudowanym kodekom, które niwelują konieczność ich osobnego pobierania. Dzięki pieniądzom zebranym na Kickstarterze powstanie specjalna wersja programu, stworzona dla interfejsu Modern w Windows 8 oraz dostosowana do współpracy z procesorami ARM. Okazuje się jednak, że fundusze pozwolą również na stworzenie portu aplikacji dla mobilnego Windowsa – jest to o tyle łatwiejsze, że Windows 8 i Windows Phone 8 współdzielą wiele bibliotek.

Okazuje się, że zespół ma również wsparcie ze strony Microsoftu. Opiera się ono na wsparciu technologicznym i designerskim.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *