SkyDrive zawitał na Xboxa 360 z nowymi funkcjami

Microsoft konsekwentnie dąży do integracji autorskich usług we wszystkich możliwych urządzeniach. Tym razem przyszedł czas na aplikację SkyDrive, która według wpisu na blogu Microsoftu, w końcu zawitała na konsoli Xbox 360. Z jednej strony jest to wspomniana już strategia promocji autorskich usług w środowisku urządzeń firmowych, zaś z drugiej próba mająca na celu przygotowanie Chmury pod kątem nowej generacji konsol. Wygląda na to, że wprowadzenie aplikacji na konsolę, może zdobyć spore uznanie użytkowników.

Dzięki aplikacji SkyDrive na konsolę Xbox 360, można za pomocą jednego przycisku przesyłać zdjęcia czy filmy z urządzeń takich jak PC, smartfony czy tablety, bezpośrednio na dysk konsoli. Wszystko odbywa się poprzez Chmurę, przez co przesył danych trwa błyskawicznie. Spory nacisk położono zwłaszcza na dzielenie się, a więc w tym przypadku streaming, zdjęciami oraz filmami. Kolejna ciekawa funkcja to “Snap and See”. Użytkownicy Windows Phone mogą przykładowo zrobić zdjęcie, które błyskawicznie zostanie przesłane na ekran telewizora do którego podłączona jest konsola. Oczywiście usługa działa wówczas, gdy jesteśmy zalogowani do tego samego konta dla Windows Phone oraz Xbox Live.

Warto wspomnieć także o możliwości tworzenia slajdów, dzięki którym można tworzyć przykładowo śmieszne galerie podczas wspólnej gry ze znajomymi. SkyDrive współpracuje również z Kinectem i technologią gestów, a także reaguje na komendy głosowe. Aplikacja SkyDrive dostępna jest do pobrania poprzez usługę Xbox Live z poziomu konsoli X360.

Źródło: Microsoft Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *